To content | To menu | To search

Home › Aktywny tryb życia sposobem na zdrowe i witalne funkcjonowanie.

Aktywny tryb życia sposobem na zdrowe i witalne funkcjonowanie.

Od kilku lat na ulicach zauważamy mnóstwo uprawiających jogging, jeżdżących na rolkach oraz rowerach, ludzi. To bardzo pozytywne zjawisko! Sport pomaga dotlenić wszystkie komórki naszego ciała, witalizuje i zwalcza wczesne starzenie się. Jednak smog gromadzący się obficie na terenie dużych miast przyczynia się do tego, że niestety nie zawsze aktywność na świeżym powietrzu służy zachowaniu zdrowia, dlatego wycieczki na łono natury – na Pojezierze Mazurskie, w Tatry, Beskidy, są ostatnio tak popularne. Turystyka aktywna, popularny jogging królują na ścieżkach i deptakach. Osoby w każdym wieku – starsi i młodzi, wykorzystują wizytę w ośrodkach turystycznych na uprawianie ulubionej dyscypliny sportu.

Trudno się dziwić, ponieważ wiadomo, iż gibki, pełen sił witalnych człowiek, to szczęśliwy człowiek. Ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj preferują wielogodzinne spacery, ludzie w sile wieku – cycling, pływanie i kajak, a młodzież – jogging, taternictwo. Żadna osoba nie oprze się piękinie polskich gór, plaż, lasów, parków narodowych. Przyciągają one turystów z całego kraju! Turystyka zaczyna być modnym sposobem na sport, jakiego uprawianie w rozległych, zanieczyszczonych miastach graniczy obecnie z cudem. Wycieczki do płuc Polski bardzo dobrze wpływają na osoby zmuszone na co dzień do wdychania spalin wydostających się z zakładów przemysłowych i kominów. W zdrowym ciele zdrowy duch! Integrując turystykę z ulubionym sportem, zarazem upajamy się malowniczymi widokami, zwiedzamy, ale także dbamy o nasze zdrowie – to fizyczne jak i psychiczne.

Częste wycieczki na łono natury pozwalają nam redukować i lepiej znosić stres towarzyszący w szkole i w zakładach pracy. Trzeba od czasy do czasu wykorzystać urlop, wyjechać z miasta i pooddychać pełną piersią! .