To content | To menu | To search

Home › Czego nie musisz spożywać podczas odchudzania

Czego nie musisz spożywać podczas odchudzania


tabletki odchudzanie
Tracenie wagi, inaczej redukcja masy ciała ludzkiego, najczęściej koncentruje się na wykorzystywaniu drastycznych planów żywieniowych. Większa część z nich zawiera w sobie skrupulatnie rozpisany jadłospis. Nie napomyka jednak o dwóch istotnych produktach - wodzie i błonniku. Woda, jako źródło życia, korzystna jest nam do prawidłowego funkcjonowania.

Z lekcji anatomii człowieka każdy najpewniej pamięta, że człowiek składa się z wody w powyżej 70%. Odwodnienie organizmu ma prawo przyczynić się do licznych kłopotów zdrowotnych a uczucie pragnienia to tylko jeden z wielu objawów, który ma prawo świadczyć o takim stanie rzeczy. Osoba nie prowadząca nasilonego (jeżeli gra toczy się o aktywność) trybu życia ma spożywać dziennie od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień. Ci, jacy trenują znacznie więcej. W żadnej diecie nie trzeba ograniczać spożycia płynów. Wręcz przeciwnie - im znacznie więcej, tym poprawniej. Też błonnik jest nam potrzebny do życia.

Wolno go odnaleźć w naturalnych produktach i w suplementach diety.

Jest to substancja, której organizm nie wchłania, jednakowoż jednocześnie to właśnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych. Zażycie właściwej ilości błonnika na dobę warunkuje cykliczność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz krępujących wzdęć.

Badacze dowiedli też, że brak błonnika może posiadać wpływ na powstawanie żylaków odbytniczych! W jaki sposób widać obojętnie od stosowanej diety, czy to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich ma odszukać się woda oraz omawiany już zbawienny błonnik..