To content | To menu | To search

Home › Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Na odległości ostatnich niewielu lat, stan w branży lokali we Wrocławiu diametralnie się zmienił.

Jeszcze orientacyjnie 5 lat wstecz byliśmy w stanie kupić nowe mieszkanko w tym miasteczku za całkiem przystępną cenę. Niestety, teraz ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego efektem jest budowa nowych mieszkań, jest głównie duża migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie polepszające się uwarunkowania pracownicze, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy chcą polepszyć stan własnego bytowania.

Sporym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani. Skutkiem nawału świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Dużą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak znajdują się konsumenci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych stałych czynszów.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi mniej 800 złotych za miesiąc..