To content | To menu | To search

Home › Dobry prawnik: cechy!

Dobry prawnik: cechy!

W latach współczesnych czasów, w których rynek usług prawnych jest znacznie wypełniony.

Proces znajdywania porządnego adwokata jest dosyć skompilowany. Zwłaszcza jeśli nie mamy wiedzy w obrębie prawodawstwa. Zrozumiale najlepiej jest wyselekcjonować własnego fachowca na polecenia bliskich lub przyjaciół. Jednak co w okoliczności kiedy nie mamy takiej możliwości? Opisujemy jakie cechy powinien posiadać rzetelny adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być oddany w swoją pracę. Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwszym kontakcie. Jak fachowiec nie ma dla nas czasu na wyłączne spotkanie lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podejmować z nim współpracy. W tego typu sytuacjach nie możemy spodziewać się na to, że adwokat przyłoży się do rozwikłania naszych interesów. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeśli adwokat w krótkim czasie zaproponuje nam ewentualności taktyki podpartej adekwatnymi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Poza tym musi powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw.

Powinniśmy zweryfikować dokumenty, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich jakości. Często bywa tak, że napisane dokumenty mogłyby zostać zredagowane w bardziej efektywny sposób. Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przywiązać wzrok jest metodyczność działań prawnika. Powinien on wybrać najlepszą drogę pracy i do końca sprawy się jej trzymać. Jeśli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie nieraz sięprzeistacza lub proponuje nam alternatywne sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..