To content | To menu | To search

Home › Jak wybrać nowe mieszkanie?

Jak wybrać nowe mieszkanie?

Postanowienie o kupnie mieszkania, dla wielu osób zalicza się do przełomowych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Jeśli nie mamy zagwarantowanego wkładu własnego, z reguły zaciągamy wieloletni kredyt. Jak wybrać lokal tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi planując zakup ekstranowoczesnego mieszkania kieruje się dwoma regułami: po pierwsze blisko śródmieścia, po kolejne mały rozmiar. Niestety takie myślenie może okazać się błędne. Kupując nowe lokum musimy myśleć perspektywicznie. Nieruchomości zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym niewielki metraż lokalu może okazać się nie wystarczający. Nawet jeśli nie dumamy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od okoliczności,mamy możliwość lokal podnająć. Opłaca się też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są spokojne, a budynki tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Poza tym opłaca się pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Należy zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były właściwego naświetlone.

Dlatego dobrze jest zastosować pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie.

Kolejną konkretną zapytaniem jest wybór adekwatnej kondygnacji. Pamiętajmy, że lokale na parterze, kilkukrotnie są tańsze oraz posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w dobry system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..
Zobacz:
Poszukujesz Szybkie pożyczki chwilówki ?
Hydraulik Poznań
Czego nie musisz spożywać podczas odchudzania
Aktywny tryb życia sposobem na zdrowe i witalne funkcjonowanie.