To content | To menu | To search

Home › Przyczyny powodujące nieświeży oddech

Przyczyny powodujące nieświeży oddech

Nieświeży oddech ma prawo wywoływać trudności z poczuciem własnej wartości, zaburzać wizję postrzegania swojej atrakcyjności, wieść do trudności w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w rezultacie nawet do chandry. Są również tacy, którzy nie dostrzegają problemu a to uniemożliwia wdrożenie leczenia dobrze wcześnie. Jakie czynniki wywołują nieświeży oddech i w jaki sposób ich unikać?
Niewłaściwa higiena jamy ustnej - to główny powód nieświeżego oddechu jaki przychodzi do głowy. Niestosowanie dobrze dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych oraz płynów antyseptycznych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie jedynie resztki jedzenia, ale też bakterie, którym tworzymy idealne warunki do rozmnażania. Identycznie częstą przyczyną jest halitoza. Trudno ją zdiagnozować. Aby ją wyleczyć użytkuje się suplementy oraz środki farmakologiczne. Nieświeży oddech symptomem choroby Nieznośny zapach ust nie zawsze należy rozpatrywać jako problem sam w sobie. Może być równie odpowiednio objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy oraz nowotworów. Niezwykle istotne jest w takim razie pilnowanie regularnych kontroli stomatologicznych.

Profesjonaliści zalecają, żeby odbywać takowe przynajmniej raz w roku.

W czasie zabiegów profilaktycznych lekarz usunie kamień i płytkę nazębną, które też są w stanie odpowiadać za kłopotliwy zapach w jamie ustnej..