To content | To menu | To search

Home › W jaki sposób spędzimy urlopik w roku 2013

W jaki sposób spędzimy urlopik w roku 2013

Sezon wakacyjny zbliża się , więc Polacy coraz poważniej myślą nad metodą zorganizowania swojego wypoczynku. Znamy kilka podstawowych sposobów spędzania przez Polaków wakacji.

Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) Bałtyk lub góry w kraju
Cały czas najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadbałtyckie kurorty i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z pociechami. W 2016 roku miały największe obłożenie odwiedzających od lat, co w opinii wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu socjalnego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą kolei lub posiadanego auta
2) Wakacje katalogowe
Coraz większą estymą cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Pośrednik załatwia wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z nieograniczonego jedzenia i napojów w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle są też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak należy więcej się wykosztować. Najczęściej wybieranymi miejscami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z uwagi na niestabilną atmosferę w krajach afrykańskich zmalała popularność tego kierunku. W obecnym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u familii
Znaczna część z nas ma bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamplanuje swe wakacje.

Chcemy uciec od wielkomiejskiego hałasu i zgiełku wobec czego wyjeżdżamy na tereny niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli czas napraw
W dalszym ciągu spore grono Polaków własny urlop wakacyjny spędza nastaraniach usprawnienia swoich realiów mieszkaniowych.

podczas urlopu zmieniamy barwę ścian, wymieniamy podłogę, czy remontujemy łazienkę Po czasie wykorzystanym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na kolejną okazję do wczasów..
.
Gorąco polecam czytanie: zielona kawa odchudzanie