To content | To menu | To search

Home › Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Instalator z Poznania lub okolic?
Wczasy nad zbiornikiem w Sielpi Wielkiej - dobrym wyborem
Czego nie musisz spożywać podczas odchudzania
Nie cierpisz odmawiać sobie słodyczy?
Przegląd techniczny samochodu w dobrej stacji badań diagnostycznych